Konjiški planinci na pogorju Mangarta

Na četrti najvišji vrh v Sloveniji se je podalo dvainpetdeset planincev, ki so uživali v vzponih in panoramskih sprehodih na treh pristopih. Vsi so imeli izhodišče na italijanski strani pri Belopeških ali Mangartskih jezerih, od koder se je večina povzpela do bivaka Nogara, nekateri pa so uživali na krožni poti pod severno steno Ponc do koče Zacchi. Sam vrh 2.679 metrov visokega Mangarta, je ena skupina dosegla po zelo zahtevni ferati Via Italiana, nekateri pa tudi preko Mangartskega sedla, vsi pa so premagali okoli 1.800 višinskih metrov. Po postanku na koči so se podali v dolino na slovensko stran do Predela, kjer so zaključili pestro in zanimivo celodnevno turo.

Ob povratku...

 
Google has deprecated the Picasa API. Please consider switching over to Google Photos

J.Ka.