Ko sonce vzhaja točno na vzhodu

V nedeljo, 20. 3. 2016 se je v zgodnjih jutranjih urah 13 planincev konjiškega planinskega društva podalo na Špičasti vrh (Kislico 992 m) nad Frankolovim. Še v mraku so s svetilkami zakorakali v strm breg proti vrhu. Malo pod vrhom je že bilo toliko svetlobe, da se je kazala jutranja zarja v vsej svoji lepoti. Na predvrhu so ob 6.00 počakali na sončni vzhod. Sonce se je prikazalo natančno na vzhodu, prav tako pa je ta dan zašlo natančno na zahodu (spomladanski ekvinokcij). Sledila so okrepčila, fotografiranje in sproščen pogovor. Nadaljnja pot je sledila po grebenu do odcepa za Špičasti vrh, kjer so se porazdelili na tri manjše skupine, od katerih je ena preko glavnega vrha sestopila mimo vasi Lipe do izhodišča, preostali dve skupini pa preko Vrhivniškega prevala do Lindeka oz. do vasi Beli potok.

 
Google has deprecated the Picasa API. Please consider switching over to Google Photos

Za PD Konjice, Tomaž Levart