Tabor mladih planincev

Planinsko društvo Slovenske Konjice je v počitniškem tednu pripravilo že tretji tabor mladih planincev na koči pri Štepihu. Kot se za planince spodobi, so se iz Konjic do koče podali peš in se po prihodu naučili veliko koristnega o nudenju prve pomoči. Drugi dan so po dolgi poti osvojili Stolpnik, kjer so med snegom že lahko občudovali prve znanilce pomladi. Mraz so uspešno pregnali z Martinovim čajem, potem pa so se spustili do koče in tam ves popoldne ustvarjali ter spoznavali planinstvo. Zvečer so v krušni peči spekli kruh za zajtrk. Čeprav ni nič gorelo, so jih tretji dan obiskali gasilci, ki so jim na zanimiv način predstavili svojo opremo in vozilo. Odpravili so se še na nujno vožnjo z gasilskih vozilom, ki je bila vsem zelo všeč. Tabor so zaključili z igrami in z obljubo, da se naslednje leto spet vidijo. PD Konjice se zahvaljuje območnemu združenju RK za brezplačen prevoz in predavanje, konjiškim gasilcem pa za poučen prikaz vozila in opreme.

 
Google has deprecated the Picasa API. Please consider switching over to Google Photos

Alenka Tajnikar